Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakrzepica żył wątrobowych: Pytania do specjalistów

Czy ze zbyt gęstą krwią można wrócić na siłownię?

Witam. Mój partner od pół roku walczy z zagesta krwią. Jest to choroba genetyczna. Doszło już do zakrzepicy żył wątrobowych i długiego pobytu w szpitalu. Jest już lepiej. Przyjmuje codziennie leki rozrzadzajce krew. Co jakiś czas bada jej gęstość. Zrezygnował... Witam. Mój partner od pół roku walczy z zagesta krwią. Jest to choroba genetyczna. Doszło już do zakrzepicy żył wątrobowych i długiego pobytu w szpitalu. Jest już lepiej. Przyjmuje codziennie leki rozrzadzajce krew. Co jakiś czas bada jej gęstość. Zrezygnował z aktywności fizycznej. A bardzo chciałby wrócić na siłownię do jakichkolwiek ćwiczeń z ciężarami. Czy jest to możliwe? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz

Dlaczego moje żyły zrobiły się bardzo widoczne?

Dzień dobry, Jestem 22-letnia kobieta, uprawiam sport zawodowy od dziecka, brak chorób współistniejących. Przyjmuje atywia daily od 7 dni, przepisał mi to ginekolog jako formę antykoncepcji oraz poradzenia sobie z problemami z trądzikiem. Czuje, ze jestem trochę bardziej emocjonalna, mam... Dzień dobry, Jestem 22-letnia kobieta, uprawiam sport zawodowy od dziecka, brak chorób współistniejących. Przyjmuje atywia daily od 7 dni, przepisał mi to ginekolog jako formę antykoncepcji oraz poradzenia sobie z problemami z trądzikiem. Czuje, ze jestem trochę bardziej emocjonalna, mam dłuższe krwawienie miesiączkowe, ale wiem ze to może być faza przystosowawcza do hormonów. Jednak zaniepokoił mnie fakt, iż na moim ciele np w dole łokciowym, na piersi, zaczelam wyraźnie widac żyły,których nigdy na moim ciele nie było ich widac a teraz nagle zrobiły się wyraźne. Lewa pierś na której zarysowała się żyła zeobila się troszkę nie przyjemna w dotyku. Czy Ty wszystko w porządku? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Przed przepisaniem miałam dokładny wywiad ale nie miałam robionych badań krwi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Dlaczego u mojego taty utrzymuje się długotrwały ból brzucha?

Witam. Mojego tatę boli brzuch 2 miesiące, nie umie sprecyzować gdzie bo w różnych miejscach. Nie śpi w nocy bo go ból wybudz. Tabletki przeciwbólowe działają chwilę. Schudłam 10 kg, brak apetytu. Kolonoskopia i gastroskopia z biopsją wskazały zapalenie. Markery... Witam. Mojego tatę boli brzuch 2 miesiące, nie umie sprecyzować gdzie bo w różnych miejscach. Nie śpi w nocy bo go ból wybudz. Tabletki przeciwbólowe działają chwilę. Schudłam 10 kg, brak apetytu. Kolonoskopia i gastroskopia z biopsją wskazały zapalenie. Markery nowotworowe podwyższone, dawały znak zapalenia. Wynik RM: -Liczne miękkotjankowe częściowo torbielowate wszczepy wokół wątorby, w torebce wątroby, wrażenie naciekania segmentu 5, -wszczepy układające się wzdłuż górnej krawędzi prawego płata wątroby przylegające bezpośrednio do prawej kopuły przepony- nie można wykluczyć naciekania -w sekwencji DWI różane zaburzenie dyfuzji miąższu kilku segmentów prawego płata wątroby -zmiany miąższowe w przebiegu zakrzepicy żyły wątrobowej drenującej zmienione segmenty -ognisko restrykcji dyfuzji średnicy 1,9 cm w dolnym żebrze, najpewniej meta -możliwe wszczepy w torbie sieciowej -niejednorodny płyn w prawej jamie opłucnej -niewielka ilość płynu w zachyłkach otrzewnej -poszerzenie układu zboirczego nerki prawej Ponadto tacie pojawił się krwiomocz W szpitalu nam mają zrobić biopsję wątroby ale dopiero za dwa tygodnie. Proszę o jasną diagnozę i czy mam czas by czekać na biopsję czy szukać gdzieś szybciej? I czy w ogóle mam jakieś szanse, czy można podjąć leczenie? Zaznaczam że tato jest w domu bo nigdzie nie chcą położyć go do szpitala bo kolejki i tylu pacjentów... a badania ambulatoryjnie...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty