Dlaczego nie czuję podniecenia?

Witam! Mam następujący problem. Obecnie mam 20 lat i od niedawna współżyję z moja partnerką (jest to moja pierwsza kobieta z którą się kocham). Gdy przychodzi co do czego, zauważam, że mój członek jest w stanie "półwzwodu" - czyli niby większy niż normalnie, ale za mały i za miękki na stosunek. Gdy już uda się coś zrobić, żebym był gotowy i wchodzę w partnerkę, to odczuwam bardzo mało doznań. Spaliśmy ze sobą 3 razy, ale nie doszedłem ani razu. Blamaż. Myślałem, że to na tle nerwowym i w sumie mam taką nadzieję, może się zbytnio stresuję stosunkiem. Myślałem także, że prezerwatywa jest za ciasna. Używam Durex Classic, lecz po sciągnięciu mój członek jest czerwony, z mocno odciśniętym miejscem, gdzie zaczyna się prezerwatywa. Proszę o jakieś porady, nie wiem, co mam robić? Nie zależy mi aż tak na własnej satysfakcji, ale po prostu czuję, że zawodzę moją dziewczynę, a wiem, że nawet jeśli tak jest, to Ona mi tego nie powie. Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pana problem ma zapewne podłoże psychogenne. Dopiero zaczyna Pan współżycie i przeżycia z tym związane mogą spowodować wspomniane problemy. Proszę dać sobie i swojej partnerce trochę czasu na "dopasowanie się". Ponadto opisywany przez Pana "brak doznań" może być spowodowany prezerwatywą. Aby zwiększyć doznania można użyć "specjalnych" prezerwatyw, nieco cieńszych, niż standardowe. Proponuję skontaktować się z seksuologiem, jeśli Pana problemy będą się utrzymywać więcej niż 3 miesiące.