Dzień dobry,
jeżeli Pani stany emocjonalne pogłębiają się przy miesiączce powinna zgłosić się Pani do ginekologa w celu przeprowadzenia badań. Z objawów, które Pani opisuje wynika, iż najprawdopodobniej cierpli Pani na depresję. Zalecałabym skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Niestety takie objawy zazwyczaj same nie przemijają. Depresje trzeba leczyć. Często łączy się farmakoterapię z psychoterapią. Psychoterapia ma na celu znaleźć przyczyny Pani depresji i pomóc wprowadzić zmiany życiu, żeby mogła Pani żyć inaczej, bez czynników wywołujących, czy pogłębiających depresje. Także zachęcam do porozmawiania z kimś o swoich problemach, najlepiej żeby był to specjalista. Proszę pamiętać, że im dłużej będzie Pani zwlekała, tym bardziej Pani stan będzie się pogłębiał. Wtedy leczenie bywa trudniejsze.
Pozdrawiam A. Pacia
Witam Panią. Myślę, że Pani objawy i dolegliwości należy diagnozować na dwa sposoby. Pierwszy to wizyta u lekarza, który może przeprowadzić badanie podstawowe i skierować Panią na niezbędne badania monitorujące stan Pani zdrowia somatycznego. Jeśli wyniki Pani badań będą w normie proszę skontaktować się z psychologiem. W Ciechanowie jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie może Pani otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną. W bezpośrednim kontakcie z psychologiem będzie Pani mogła sprawdzić czy Pani dolegliwości mają naturę psychosomatyczną. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/
Witam
Opisane objawy wskazują na depresję i proponuję zgłosić się do lekarza , albo psychoterapeuty, aby znaleźć skuteczną pomoc dla swoich problemów. Temat jest złożony i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.
Pozdrawiam
Anna Szyda
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nienawiść do siebie, płaczliwość i niechęć do życia u 25-latki – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Utrata sensu i chęci do życia – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Jak znaleźć w sobie motywację do życia? – odpowiada Mgr Dawid Karol Kołodziej
- Dlaczego od dawna nie mam siły? – odpowiada Mgr Agata Pacia (Katulska)
- Utrata chęci do życia, brak apetytu i bezpodstawny lęk u 18-latki – odpowiada Mgr Agnieszka Szafrańska-Romanów
- Brak chęci do życia, kompleksy i niska samoocena – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Brak siły do życia u 20-latki – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Brak chęci do życia a podejrzenie depresji – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Brak chęci do życia po porodzie – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Jak pomóc partnerowi zmagającemu się z depresją? – odpowiada Dr Anita Rawa-Kochanowska