Brak chęci do życia, kompleksy i niska samoocena

Podejrzewam u siebie depresję. Mam zamiar w najbliższym czasie wybrać się do psychiatry, lecz czy jest sens? Od około miesiąca, całkowicie straciłem chęć do życia, nie mam ochoty na nic. Zaczynam odczuwać ogólne odrzucenie i czuję się jak balast dla znajomych i rodziców.Mam dużo kompleksów związanych z wyglądem. W porównaniu z tym co było parę lat temu, bardzo mocno straciłem pewność siebie.Nie mam większych problemów ze snem, chociaż bywają noce kiedy jest on mocno przerywany, straciłem apetyt.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wydaje mi się, że zanim umówisz się do psychiatry, to powinieneś skorzystać z pomocy psychologa. On będzie w stanie określić, czy to, co w tej chwili odczuwasz to rzeczywiście depresja i czy konieczna jest farmakoterapia. On pomoże Ci także odkryć czy spadek samooceny mógł być spowodowany przez jakieś inne czynniki.
Pozdawiam

Mgr Katarzyna Garbacz

Wyżej opisane objawy ie musza jeszcze świadczyć o depresji. Przed wizytą u psychiatry proponuje spotkanie i rozmowę z psychologiem. Warto dokładniej przeanalizować aktualna sytuację. Może warto podjąć psychoterapię? Leczenie farmakologiczne działa dobrze w wypadku tzw endogennych, tu podejrzewam ,ze jest to reakcja na pewne trudne sytuacje. Być może coś się podziało ostatnio co pozwoliło kompleksom dojść silniej do głosu. Psycholog pomoże zrozumieć co się dzieje i wyjść z tego trudnego okresu