Dlaczego nie mam okresu już drugi miesiąc?

Biorę tabletki antykoncepcyjne ale już drugi miesiąc z rzędu nie pojawił się okres. Przy pierwszym (miesiąc temu) zrobiłam test ciążowy ale wyszedł negatywny więc dalej brałam tabletki ale kolejny okres też się nie pojawił. Miałam w zeszłym roku problemu z nawracającą infekcją BV ale nawet wtedy okresy były regularne. Dostałam kolejnej infekcji pierwszy raz od trzech miesięcy parę dni temu (3 dni przed datą kiedy powinien zaczęć się okres, tym razem wywołana zmianą klimatu - bardzo gorąca pogoda 34 stopnie przez tydzień) ale nie wydaje mi się żeby to był powód braku okresu ponieważ miesiąc temu nie miałam infekcji ani okresu.
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani udać się do ginekologa, który Panią zbada. Jednorazowy brak krwawienia z odstawienia nie jest powodem do niepokoju. Jeśli jednak sytuacja się powtarza, to trzeba skonsultować ją ze specjalistą oraz wykluczyć ciążę.

Przyczyną braku krwawienia może być infekcja lub zmiana klimatu, o której Pani wspomina, ale żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku, najlepiej wykonać badanie ginekologiczne.

Inne pytania o brak krwawienia z odstawienia umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-czy-odstawic-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-drugi-raz-z-rzedu-czy-nalezy-zmienic-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.