Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten brak okresu musi oznaczać ciążę?

Od dwóch lat biorę tabletki Belare i co miesiąc dostaje okres tego samego dnia od końca blistra, teraz nie dostałam czy to oznacza ciąże? Nie było wymiotów ani mocnych biegunek, wszystkie tabletki zostały przeze mnie wzięte.
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć zawsze, gdy nie pojawi się krwawienie z odstawienia, należy najpierw wykluczyć ciążę, to w rzeczywistości takie sytuacji wcale nie są rzadkością i nie świadczą o żadnych nieprawidłowościach, a jedynie o tym, że w organizmie wciąż utrzymuje się wysoki poziom hormonów. Brak krwawienia z odstawienia zdarza się zarówno kobietom, które niedawno rozpoczęły stosowanie antykoncepcji hormonalnej, jak i tym, które zażywają pigułki od lat.

Nie musi to świadczyć o ciąży ani również o tym, że antykoncepcja nie działa właściwie. Jeżeli wykonany test ciążowy wskaże wynik negatywny, może Pani kontynuować zażywanie tabletek zgodnie ze schematem i spokojnie oczekiwać krwawienia z odstawienia w kolejnym cyklu. Powinien pojawić się jak dotychczas, a jeśli tak się nie stanie, warto skonsultować się z ginekologiem. Niekiedy, nawet po kilku latach, konieczna jest zmiana pigułek na inne.

Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-a-ryzyko-ciazy oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy