Dlaczego nie mogę oddać moczu po bieganiu?

Dzień dobry, zauważyłem, że po bieganiu lub długim intensywnym chodzeniu mam trochę problemy z oddaniem moczu (małe ilości) a czasem również wypróżnieniem? Czy możliwe, że następują jakieś uciski na nerwy / mięśnie które blokują normalne oddawanie moczu i wypróżnianie. Nawadniam się regularnie więc to raczej nie tutaj leży problem. Prostata i PSA w są w porządku. Badania moczu, jamy brzusznej również niczego nie wykazują. (Mężczyzna 40 lat)

Problem może tkwić w nieodpowiednim nawadnianiu. Regularnie się Pan nawadnia, a ile wypija Pan wody w oparciu o masę ciała i stopień wysiłku? Proszę pamiętać, że podczas wysiłku, który trwa dłużej niż godzinę, należy się w trakcie nawadniać wodą lub napojem izotonicznym (najlepiej przygotowanym w domu). Wodę tracimy wraz z wydychanym powietrzem oraz z potem. Jeżeli chodzi o zaparcia, należy się przyjrzeć odżywianiu.