Dlaczego nie odczuwam popędu seksualnego mając 35 lat?

Witam. Nie mam pociągu seksualnego a kiedyś miałam. Mam ,35 lat . Byłam w nieudanych związkach bo zawsze zostałam zdradzona. Biorę leki ketrel i belare. Czy to możliwe że już przekwitam ?
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry

Leki,które Pani przyjmuje mają wpływ na libido.

Według producenta Ketrel niezbyt częstym skutkiem ubocznym (rzadziej niż u 1 osoby na 100 osób ) są zaburzenia sprawności seksualnej. Zaburzenia seksualne, takie jak zmniejszone libido, trudności z osiągnięciem orgazmu.

Proszę zgłosić ten objaw lekarzowi,który Pani przepisał ten lek. Może uzna,że w tym przypadku trzeba zmienić lek lub włączyć dodatkowe leczenie farmakologiczne.

Według producenta Belare, również niezbyt częstym skutkiem ubocznym jest obniżone libido.

Jak dodatkowo zwiększyć libido ?

-regularna aktywność fizyczna,

-joga,

-częste masaże

-stosowanie zdrowej diety ( warto żeby w diecie pojawiły się migdały,owoce morza,szparagi,truskawki)

-tabletki na libido dla kobiet (Biosteron 10mg x 60 tabletek, EROTIC dla kobiet x 20 kapsułek, Asequrella Forte).

Pani doświadczenia zapewne również mają wpływ na libido, ponieważ miała Pani negatywne wspomnienia z partnerami.

Warto zacząć zagłębiać się w seksuologie,która jest niezwykła ciekawa.

Polecam książki prof Lwa Starowicza

" O mężczyźnie ", " O kobiecie " ,

Bardzo ciekawy wykład z innym cenionym seksuologiem:

https://youtu.be/mRYdiSSjyIA?si=RxOfERGdN36zx9kJ

Wchodząc w kolejne relacje warto słuchać dobrych wykładów ,wywiadów z osobami,które codziennie zajmują się kwestia związków.

Można tym samym zauważyć cechy u drugiej osoby,(przed wejściem z nią w głębsza relacje ) która ma "tendencje" do zdrad.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska