Dlaczego nie zawsze podczas onanizacji dochodzi do wytrysku?

witam! mam 19 lat i nie mam dziewczyny co niestety wiąże się z częstą masturbacją. Jednak intryguje mnie pewien fakt. dlaczego nie zawsze podczas onanizacji dochodzi do wytrysku? a jak juz dochodzi to tej spermy jest mało, czy jest to jakiś duży problem czy powinniem odstawić samogwałt? prosze o pomoc

Trudniej wtedy też jest o wytrysk.
Nie jest to niepokojące zjawisko.
Prócz aktywności autoerotycznej warto zadbać o zdrowa aktywność fizyczną, zwłaszcza na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam. JW, Poznań.