Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę ma duszności?

Witam Jaka moze byc przyczyna dusznosci u niemowlaka 5 mies. Procz zacuagania przestrzeni miedzy zebrowych po dziecku. Nie widac zeby bylo chore. Nie ma kataru kaszlu lub goraczki. Nic co sugerowaloby infekcje.
KOBIETA, 35 LAT 3 tygodnie temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

duszności u niemowlaka mogą występować z różnych powodów. Jest to jeden z objawów, który pojawia się przy: infekcjach dróg oddechowych (takich jak, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc czy zapalenie krtani), astmie oskrzelowej lub anemii. Jeśli duszność pojawia się nagle, może świadczyć o obecności ciała obcego (np. części zabawki) w drogach oddechowych.

Duszności u dziecka mogą również oznaczać zaburzenia metaboliczne, wady serca, nadczynność tarczycy, choroby nerwowo-mięśniowe, a nawet alergię pokarmową.

Znaczenie ma rodzaj duszności: to znaczy, czy jest ona ostra czy przewlekła, wdechowa czy wydechowa, spoczynkowa czy wysiłkowa. Równie ważne są objawy towarzyszące dusznościom, gdyż mogą one ułatwić postawienie trafnej diagnozy.

Leczenie zależne jest od przyczyny, dlatego szybkie rozpoznanie pozwoli na równie szybką reakcję. Proszę więc udać się do pediatry i skonsultować dany problem.

Przyczyny duszności zostały opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/napad-dusznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy