Dlaczego niemowlę nie chce pić mleka matki?

Witam Mój synek ma skończone 4 miesiące. Nie chce jeść ani z piersi ani z butelki. Niepokoi mnie to, bo koleżanki syn jest miesiąc młodszy i karmiony piersią je ponad godzinę, a mój 5 minut, może nawet nie z jednej piersi, a jak przełożę na drugą to kończy się jego jedzenie. Widać, że jest głodny, bo ssie smoka, że nie mało go rozerwie, ale tak jak mówię mojego mleka ani z butli ani z piersi, a i ze sztucznym jest tak samo

Szanowna Pani, proszę jak najszybciej udać się do neurologopedy, aby sprawdził reakcje oralne i budowę wędzidełka językowego. Problemy z karmieniem często wynikają właśnie z nieprawidłowej budowy anatomicznej. Po 3 miesiącu mamy do czynienia ze spadkiem laktacji, więc dzieci ze skróconym wędzidełkiem języka mają dużo większą trudność z jedzeniem. Często również zdarza się, że chętniej jedzą w nocy podczas snu, bo wtedy nie czują bólu języka podczas pobierania pokarmu. Im szybciej Pani pójdzie na kontrolę, tym lepiej! Mój rekordowy pacjent miał raptem 7 dni. :) Prócz neurologopedy specjalizującego się w niemowlakach może Pani również wybrać się do laryngologa, który w razie potrzeby od razu wykona zabieg i podetnie wędzidełko. Proszę znaleźć w internecie darmowy projekt Miry Rządzkiej - tam są pokazane masaże przed zabiegiem podcięcia wędzidełka, a także dokładnie opisane symptomy jego skrócenia. Mam nadzieję, że to Pani trochę rozjaśni problem i pomoże znaleźć rozwiązanie. Ewentualnym zabiegiem proszę się nie martwić - jest niemalże bezbolesny, zwłaszcza dla takiego malucha!