Dlaczego niespełna roczne dziecko nie śpi w nocy?

Witam. Jestem mamą 11 miesięcznego synka, od urodzenia nie przespal całej nocy w ciągu dnia też nie śpi zbyt długo bo jedynie co to pół godziny. Od paru miesięcy budzi się ze strasznym krzykiem i nie pomagają przytulnie ,mówienie oraz noszenie jedynie co to przystawienie do piersi. Synuś nie toleruje żadnych skoczków A przestawienie na butelkę to też jest wielki problem. Już nie wiem co robić gdyż takie nocne pobudki trwają co pół godziny przez całą noc.

niestety obawiam się że to po prostu taki etap obecnie, niektóre dzieci śpią dobrze, niektóre nie. W końcu to mija. Trzeba zadbać o poczucie bezpieczeństwa dziecka,o odpowiednią temp. w pokoju w nocy, ciszę i spokój wieczorem, Może dziecko ma za dużo bodźców.