Dlaczego 10-miesięczne dziecko nie śpi w nocy?

Mam 10 miesięczne dziecko. Śpi dwa razy w ciągu dnia. Rano, gdzieś godzina 8-9 i śpi ok 1 godziny, i w południe godzina 12-13, śpi ok 2 godzin. Potem kładę go spać o 20 i ciągle budzi się w nocy. Nie wiem czy to jest normalne, czy może mu coś przeszkadzać czy może po prostu coś mu dolega?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

10-miesięczne dziecko nie przesypia jeszcze całej nocy. Jeżeli jednak coś w jego zachowaniu się ostatnio zmieniło albo zauważyła Pani niepokojące objawy, to warto skorzystać z porady pediatry.