Dlaczego nikt nie może mnie zdiagnozować?

Witam serdecznie. Od kilku m-cy mam dziwne objawy: problem z łapaniem tchu, ale nie tylko np. jak się denerwuję, ale cały czas, cały dzień, od rana jak wstanę, przeważnie co 5 oddech jest taki jakby głębszy. Najgorzej jest po południo i wieczorami - jakby to się kumulowało i czuję, że mnie jakby tam wszystko wewnątrz od tego boli, jakby serce - często dochodzi do tych objawów taki jakby szczekający kaszel, coś tam mi się gdzieś ciągnie... Tylko proszę mi nie pisać, że mam się zwrócić do lekarza rodzinnego, bo chodzę do niego i rożnych lekarzy innych non stop: lekarz rodzinny nie wie, coś próbuje, ale bez skutku, laryngolog nic nie stwierdził (migdały miałam usunięte 2 lata temu), pulmonolog robił zdjęcie płuc i spirometrię - wszystko jest bez zmian! Osłuchowo idealnie, badania krwi i moczu ok, miałam też robione ekg serca, tez jest ok. Mierzę sobie ciśnienie czasami sama, mam dobre albo za niskie! Próbowałam brać leki na alergię, ale bez skutków, brałam też leki uspokajające, ale było cały czas bez zmian! Właściwie od 5 m-cy codziennie czuję się źle! Mam dosyć, wszyscy lekarze twierdzą, że przesadzam i że to nerwy, ale boję się, że to coś innego, bo trwa to za długo no i skąd byłby ten kaszel, gdyby były to nerwy? No i dlaczego podczas relaksu i odpoczynku tez jest źle? Błagam o pomoc, o jakaś radę - co mam zrobić? Co lub kto może mi pomoc? Dodam jeszcze, że mam również czasami problemy z podbrzuszem - silne bóle i w piątek czeka mnie kolonoskopia, bo inne badania nic nie wykazały. Jestem młoda mężatka i chcę się zacząć starać o dziecko, a cały czas boję się co z moim zdrowiem i czy powinnam, dlatego proszę o pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy raczej nie wskazują na astmę, tym bardziej że była Pani u pulmonologa, który rozpoznania nie potwierdził. Być może objawy ze strony jamy brzusznej wiążą się z układem oddechowym i problemem z oddychaniem i wynika z emocji.

Proszę wykonać zaplanowaną kolonoskopię i jeżeli ona również nie wykarze zmian, zastanowić się nad wizytą u psychologa.

Pozdrawiam.