Dlaczego od kilku miesięcy nie schudłam?

Dzień dobry, Mam 25 lat, od 3 stycznia jestem na diecie, jem regularnie co 4 godziny zdrowe posiłki i ćwiczę 4 razy w tygodniu (ok.40 min, treningi wzmacniajace Mel B dwa razy w tygodniu po tych ćwiczeniach biegam ok.20min tempem ok 5km/h), przez dwa miesiące schudłam 4 kg (waga wyjściowa 62kg,173 cm wzrostu) i ubyło pare cm.jednak od miesiąca nie schudłam nic, z wymiarów też "poszło" ok 0,5 cm z każdego miejsca.Od półtorej miesiąca nie jem w ogóle słodyczy i słonych przekąsek (wcześniej raz w tyg. zdarzało się), czasem ( raz na tydzien,dwa) zjadłam coś bardziej kalorycznego typu pizza.Nie jadam mięsa(tylko jaja i ryby). Staram się pić dużo wody z cytryną.Często mam wzdęcia i zaparcia.Co może być przyczyną tak długiego bo aż miesięcznego zastoju? jestem załamana ponieważ na prawdę wkładam w tą dietę całe serce a efektów brak. Bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk