Dlaczego po stosunku pojawiają się infekcje intymne?

Ja i moja partnerka po stosunku bez prezerwatywy, prawie zawsze mamy potem problem z infekcją intymną. U mnie objawy pojawiają się 1-2 dni po, u partnerki kilka dni później. Oczywiście uprawiamy seks także z użyciem prezerwatywy, ale czasami np. korzystamy z tabletek i zdarzają się stosunki bez prezerwatywy, gdzie tak jak wspomniałem prawie zawsze występuje problem z infekcją. Jesteśmy stałymi partnerami, nie odbywamy stosunków z innymi osobami. Dbamy o higienę intymną i u nikogo z nas nie występują żadne objawy przed stosunkiem. Oczywiście udamy się także do lekarza, ale chciałbym się zorientować czym może to być w ogóle spowodowane.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosunków zwiększa się ryzyko wystąpienia infekcji intymnej i tak prawdopodobnie jest w Państwa przypadku.

Lekarz po wykonaniu badania będzie mógł powiedzieć coś więcej i zaproponuje odpowiednie leczenie. Konieczne jest całkowite wyleczenie infekcji intymnej. W przeciwnym razie infekcja może powrócić.

Ze względu na ciepło oraz wilgoć, pochwa jest bardzo dobrym środowiskiem do rozwoju bakterii oraz grzybów. Jeśli kobieta jest aktywna seksualnie, to leczeniem powinien być objęty również jej partner. W przypadku nawracających infekcji istotne jest również to, aby utrzymywać odpowiednią higienę osobistą.

Temat ten został poruszony w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/nawracajace-infekcje-intymne-jak-pozbyc-sie-ich-raz-na-zawsze.

Podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cxy-moj-partner-powinien-wykonac-jakies-badania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-infekcja-moze-powrocic-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.