Dlaczego po zawale pojawiła się agresja?

Witam, Tata miał zawał serca z obrzękiem płuc. Stracił oddech najprawdopodobniej na 20 do 30 sekund. Minęła 2 doba po zawale (noc z niedzieli na poniedzialek) i nadal ma zaburzenia świadomości z tym, ze w poniedzialek i wtorek dniu był z nim lepszy kontakt niż w środę. Mówi na przemian od rzeczy i świadomie. Poznaje ludzi, ale np raz wie czemu jest w szpitalu a innym razem nie i pyta co się stało. Ma tez przywidzenia np. widzi ludzi, mowi ze podsluchuja a nikogo nie ma. Miał wykonana tomografię mózgu, niczego nie wykazała. Zrobiono koronografie - udrożniono tętnicę i założono stent. Tata z usposobienia bardzo nerwowy stal się agresywny po zawale. Bije pielegniarki, wyzywa. Otrzymuje leki uspokajające. Co może być przyczyną utraty świadomości? Czy taki stan może pozostać czy może ustąpić? Dlaczego jest agresywny i czy tak może pozostać?

Takie zaburzenia świadomości często mają charakter przejściowy, czasem ustępują bez rehabilitacji, zdarza się jednak, że nie ustępują. Czasu trwania nie da się przewidzieć.