Dlaczego podczas pochylania strzela mi kark?

Dzień dobry. Od około 2-3 lat, podczas pochylania głowy w prawo lub lewo, "strzela" mi w karku. Powstaje przy tym donośny dźwięk, ale nie wiąże się to z żadnym bólem czy zawrotami głowy. To "strzelanie" występuje od 2 do 3 razy dziennie, najczęściej w godzinach rannych i popołudniowych. Ponowne pochylenie głowy nie powoduje "strzyknięcia" przez kilka kolejnych godzin. Czy powinno mnie to zaniepokoić i czy powinienem udać się z tym do lekarza?

Może to swiadczyc o rozluznieniu aparatu wiezadlowego stawow kregoslupa i nadmiernej ruchomości stawowej. Jednak dopóki zakresy ruchomosci nie sa ograniczone, strzykanie nie powoduje dolegliwosci bolowych to nie traktuje sie tego jako objaw patologiczny. Jednak jesli czestotliwosc "strzykniec" bedzie narastala nalezy udac sie do fizjoterpeuty ktory moze dobrac cwiczenia zapobiegajace narastaniu problemu. Pozdrawiam