Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego podczas pochylania strzela mi kark?

Dzień dobry. Od około 2-3 lat, podczas pochylania głowy w prawo lub lewo, "strzela" mi w karku. Powstaje przy tym donośny dźwięk, ale nie wiąże się to z żadnym bólem czy zawrotami głowy. To "strzelanie" występuje od 2 do 3 razy dziennie, najczęściej w godzinach rannych i popołudniowych. Ponowne pochylenie głowy nie powoduje "strzyknięcia" przez kilka kolejnych godzin. Czy powinno mnie to zaniepokoić i czy powinienem udać się z tym do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Może to swiadczyc o rozluznieniu aparatu wiezadlowego stawow kregoslupa i nadmiernej ruchomości stawowej. Jednak dopóki zakresy ruchomosci nie sa ograniczone, strzykanie nie powoduje dolegliwosci bolowych to nie traktuje sie tego jako objaw patologiczny. Jednak jesli czestotliwosc "strzykniec" bedzie narastala nalezy udac sie do fizjoterpeuty ktory moze dobrac cwiczenia zapobiegajace narastaniu problemu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy