Dlaczego odczuwam ból głowy podczas patrzenia w ekran?

Witam. W zeszły czwartek przyszły do mnie okulary zerówki blue light z firmy revers. Studiuje i dużo czasu spędzam przed laptopem, więc chciałam trochę pomóc oczom. Miałam troche czasu założone przy komputerze, jakieś 3p minut. Myślałam, że oczy muszą sie przyzwyczaić to je odłożyłam i za 3 godziny znowu je założyłam na ok. 15 minut. Rozbolała mnie od nich głowa i zrobiło mi się niedobrze. Brałam od piątku solpadeine, dwie tabletki rozpuszczałam i tak dwa razy na dzień. Do niedzieli. Te bóle już nie są tak mocne, ale jednak wystąpują. Mam wrażenie, że przechodzi od oczu. Pulsują mi skronie i trochę czoło. Ogólnie oczy mnie same w sobie nie bolą, nie są czerwone. Jak patrze choć 5 minut na ekran laptopa lub telefonu to głowa zaczyna mnie bardziej boleć. Czy powinnam udać się do lekarza czy to jest przejdzie? I jeśli tak to ile to potrwa? Dodam, że mam ogólnie zdrowe oczy, nigdy nie nosiłam żadnych okularów od okulisty.

Pracuje Pani dużo przy laptopie pewnie z pochyleniem głowy Ważne dobre ustawienie ekranu i właściwa pozycja ważne aby ekran był na poziomoe oczu, lepiej siedziec przy stole, biurku Ważne przerwy, ćwiczenia posturalne; dla kręgosłupa i cwiczenia aerobowe, oddechowe; Przerwy co 30 minut na 5 minut; ruch;

Pozdrawiam, zapraszam, jeśli nie będzie poprawy.

Witam,

konieczne jest dokładne sprawdzenie wady refrakcji, po pełnej cykloplegii (porażenie akomodacji kroplami) celem wykluczenia ukrytej nadwzroczności. Obecnie jest to częsty problem dzieci i dorosłych pracujących dużo z bliska - praca biurowa, telefon komórkowy, komputer. Nieskorygowane okularami "plusy" przy takiej pracy, mogą prowadzić do silnych bólów głowy.

Zalecam konsultacje u specjalisty.