Zapytaj lekarza

7 3 3 , 4 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam ten ból głowy podczas dotyku?

Od dwóch lat praktycznie bez przerwy odczuwam ból głowy tylko przy dotyku w jednym miejscu, w płacie ciemieniowym po lewej stronie. Jest to ból uciskający i pojawia się nawet przy minimalnym kontakcie w tym miejscu. Poza tym w ogóle nie odczuwam bólów głowy, nawet o tym nie myślę dopóki ta część nie zostanie podrażniona. Zauważyłam, że intensywność bólu zależy od ilości stresu -jeśli się bardziej stresuję czy też boję czegoś, ten przybiera na sile. Podczas wakacji, kiedy byłam spokojna, niczym się nie przejmowałam, myślałam, że już po wszystkim. Czy jest możliwość, że to wszystko jest zależne od stanu psychicznego? Jak w ogóle leczyć taką przypadłość? Od jakiego specjalisty zacząć?
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Chyba zacząć od Lekarza rodzinnego i PSYCHOLOGA : " nie odczuwam bólów głowy, nawet o tym nie myślę dopóki ta część nie zostanie podrażniona. Zauważyłam, że intensywność bólu zależy od ilości stresu -jeśli się bardziej stresuję czy też boję czegoś, ten przybiera na sile. Podczas wakacji, kiedy byłam spokojna, niczym się nie przejmowałam, myślałam, że już po wszystkim. Czy jest możliwość, że to wszystko jest zależne od stanu psychicznego? Jak w ogóle leczyć taką przypadłość? Od jakiego specjalisty zacząć? ...." sam Pan zauważa związek ze stresem.... KONIECZNE BADANIE I PEŁNY Wywiad!!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena neurologiczna psychologiczna; przejrzenie wyników badań ; NAJWAŻNIEJSZY PACJENT , jego stan fizyczny, psychiczny, samopoczucie ...., jaki nastrój, Jakie leki / wszystkie! ? Jaki tryb życia, pracy; dźwiganie, praca stojąca, monotonna w pochyleniu; Nadwaga i brak ruchu sprzyjają dyskopatii; Jaka praca, sen; nawyki ; sporty ?? Jaka aktywność, obowiązki, warunki życia ?? Jakie stresy? Jakie obciążenia rodzinne ?? Możliwa też VIDEOKONSULTACJA zawsze trochę lepszy obraz Pacjenta Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy