Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawia się problem z seksem na trzeźwo?

Witam, mam dziwny problem. Nie wiem dlaczego, ale nie jestem w stanie uprawiać seksu na trzeźwo. Za każdym razem gdy mam się kochać, potrzebuję najpierw wypić jakiś alkohol. Seks na trzeźwo nie sprawia mi przyjemności, wręcz przeciwnie, czuję się wtedy bardzo źle i nie potrafię się zrelaksować. Co jest ze mną nie tak?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak długo trwa stosunek seksualny?

Witam,
To rzeczywiście trudny problem. Nie jest możliwe zrozumienie jego mechanizmu bez zebrania pełnego wywiadu psychoseksuologicznego. Sugeruję udać się na konsultację do seksuologa z kwalifikacjami do prowadzenia psychoterapii zanim uprawianie seksu pod wpływem alkoholu utrwali się pani jako jedyna forma funkcjonowania.

0

Witam serdecznie. Być może ma Pani pewne zahamowania wiążące się m.in. z brakiem samoakceptacji lub przekonaniami nt. seksualności (wyniesionymi z domu, związanymi z religią, moralnością itd.). Niektóre osoby, które mają za sobą przykre doświadczenia seksualne (np. nieudaną inicjację, nadużycie) potrzebują "rozluźnienia", by móc odczuwać przyjemność. Problem jest natury psychologicznej i warto byłoby zdobyć się na rozmowę z seksuologiem. Pozdrawiam!

https://terapiaslomka.wordpress.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy