Dlaczego puchną i drętwieją mi nogi?

Witam, Od tygodnia mocno puchną mi kostki i drętwieją od tego stopy. Doszedł także lekki ból łydki na prawej nodze. Dodam, że na prawej pięcie mam duże otarcie aż do tzw. żywego mięsa. Nie mam czerwonego obrzęku ale otarcie się nie goi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani przypadek może mieć wiele przyczyn. Obrzęk powstaje w wyniku nagromadzenia się płynu w przestrzeni komórkowej wokół kostek. Taki stan tworzy się na przykład: przy stanie zapalnym (w wyniku stłuczenia lub innego urazu), podczas długiego przebywania w jednej pozycji, po ciężkim, forsownym treningu, a nawet w czasie ciąży.

W gorszym przypadku obrzęk może być spowodowany między innymi przez: choroby układu krążenia, schorzenia nerek, cukrzycę czy problemy z tarczycą.

Ciężko określić jednoznaczną przyczynę, która odpowiada za Pani dolegliwość. Możliwe, że jest to spowodowane poważnym otarciem, ale dla własnego bezpieczeństwa można zgłosić się do lekarza, który postawi dokładniejszą diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który dotyczy Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/puchniecie-nog-przyczyny-dolegliwosci-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.