Dlaczego słyszę głos w mojej głowie?

Witam od pewnego czasu słyszę głos w mojej głowie z osobami z którymi pracuję , przebywam . Nie są to slowa wypowiedzienie przez nie bo jestem z nimi w danym otoczeniu . Słowa którę słyszę to że jestem głupia i nie cenzuralne slowa . Dodam że za nim to się zaczeło byłam w toksycznym związku . Byłam bita i sponiewierana słownie . Zawsze byłam otwartą i towarzyską osobą . Ciężko mi z tym walczyć z tymi głosami . Czy muszę się zgłosić do specjalisty ? Czy to przejdzie ? Czy jestem chora?

Witam. Objawy, które Pani zgłasza są niepokojące i wymagają konsultacji u lekarza psychiatry. Na podstawie tak szczątkowego opisu nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to choroba, czy tylko jakaś przejściowa forma "niedyspozycji psychicznej", którą my terapeuci nazywamy dekompensacją. Być może to, co się dzieje w Pani głowie ma związek z przeszłością, w której doświadczyła Pani wielu trudnych przeżyć i emocji. Doświadczyła Pani przemocy fizycznej i emocjonalnej. Może i seksualnej? Pytanie, czy była to jedyna trudna relacja w Pani życiu.. Może było ich więcej? Słyszy Pani głosy krytyczne. Zastanawiam się co Pani myśli o sobie, czy lubi Pani siebie, czy jest Pani świadoma swoich zalet i mocnych stron? Sugeruję Pani w pierwszej kolejności wizytę u lekarza psychiatry w celu wykonania dokładnej diagnozy i wdrożenia ewentualnego leczenia. Warto również przekonsultować się u psychologa lub psychoterapeuty pod kątem uzyskania wsparcia i pomocy terapeutycznej, dzięki której będzie możliwe głębsze przyjrzenie się Pani historii i obecnym trudnościom, tym samym podjęcie pracy nad tym, co trudne. Powodzenia :)