Dlaczego swędzi mnie i skóra przy Hashimoto?

Witam rok temu urodziłam synka , leczę się na niedoczynność i hashimoto , miesiąc temu odstawiłam go od piersi i mam jakieś dziwnie objawy przez dzień jestem słaba , w nocy nie śpię wogóle , swędzi mnie ciało i dusi w gardle w związku z sytuacja wszystkie labolatoria w moim mieście zamknięte , co mam robić wyczytałam ze nieustabilizowana choroba może być przyczyna gorszego przejścia koronovirysa lub śmierci bardzo się boje ? Zwiększyć sobie sama dawkę ( w tyg 125letrox /100 w weekend)

Redakcja abcZdrowie

Witam, tak, świąd skóry może mieć związek z Hashimoto, pozostałe objawy również. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z sugestią naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-swedzenie-ciala-przy-chorobie-hashimoto. Suchość i swędzenie skóry mogą natomiast złagodzić delikatne emolienty stosowane podczas kąpieli oraz łagodne środki natłuszczające skórę – dobre będą produkty zalecane przy AZS. Choroba Hashimoto często chowa się pod przykrywką różnych symptomów i utrudnia rozpoznanie. Tutaj o innych objawach: https://portal.abczdrowie.pl/nietypowe-objawy-hashimoto-poznaj-wszystkie-wideo. Proszę pamiętać, że niewskazane jest zwiększanie ilości leku bez konsultacji lekarskich, choć faktycznie czasem niewielka korekta dawki może pomóc. W związki z tym sugeruję kontakt z lekarzem POZ w celu konsultacji. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.