Zapytaj lekarza

7 1 9 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego tak mocno tyję?

Dzień dobry.Mam 57 lat od około 10 lat tyje i to bardzo. Przy wzroście 156cm węże 88kg.Dużo pracuję, mam pracę stojącą i dużo dźwigam bo pracuję w sklepe.Do pracy jeżdżę rowerem.Mam problem z chodzeniem ,zwyrodnienie stawów, kregasłopa zniszczone stopy.Wszystkie problemy zaczęły się jak zaczęłam przybywać na wadze.Wynili mam dobre i gdy mówię lekarzom że jem mało i dużo się ruszam to m8 nie wierzą.Proszę poradę gdzie mam się udać zaznaczam że jem też mocno stłuszczoną wątrobę lekko podwyszszony cukier.Chorestelor okej i nerki też.
KOBIETA, 58 LAT 2 tygodnie temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Dzień dobry,proszę jeszcze przebadać tarczycę (TSH, FT3, FT4). Jeżeli z badań rzeczywiście wychodzi wszystko dobrze należałoby poszukać problemu w diecie. Pisze Pani, że jada mało a dużo się rusza a to też błąd, ponieważ mniej nie zawsze znaczy lepiej. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu:https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/21786,dlaczego-nie-moge-schudnac-kiedy-brak-efektow-odchudzaniaDieta powinna być dostosowana do Pani zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli jada Pani zdecydowanie za mało to efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Metabolizm zwolni, organizm przejdzie w stan oszczędzania a Pani zacznie tyć. Domyślam się, że że u Pani właśnie tak się dzieje.

Innym powodem przybierania na wadze może być nieodpowiedni dobór produktów oraz zbyt mała ilość wypijanej czystej wody.Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.Uważam, że należy zacząć działać, ponieważ wszystkie Pani problemy zdrowotne mogą być efektem nadwagi.W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy