Dlaczego tyję i jestem opuchnięta po odstawieniu tabletek?

Witam. Mam takie pytanie - mianowicie 2 tygodnie temu odstawiłam pigułki po 6 latach i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że moja waga w ciagu tych 2 tygodni wzrosła o 3 kg. Jestem też bardzo napuchnięta, nawet nie jestem w stanie wciągnąć brzucha i nie mieszczę się w ciuchy. Od razu uprzedzę twierdzenie, że to może być spowodowane jedzeniem, gdyż jestem na stałej ścisłej diecie, konkretnie opracowanym menu. Przeraża mnie ta sytuacja, gdyż za 3 tygodnie mam wesele i jesli mam być taka opuchnięta to biorę pod uwagę, żeby za 2 tygodnie jak dostanę okresu brać pigułki na nowo, aby tylko zeszły te kilogramy i ta woda (bo wnioskuję, że to głównie ona sprawia, że tak puchnę). Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli zwiększona waga faktycznie spowodowana jest obrzękami, to może być to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Ponowne branie tabletek przez krótki czas nie pomoże Pani na dłuższą metę. Zdrowie jest ważniejsze niż dobry wygląd na weselu. Jeśli opuchlizna nie zejdzie, proszę udać się do lekarza ginekologa, który zleci odpowiednie badania hormonalne i zdiagnozuje przyczynę problemu.

Pozdrawiam serdecznie!