Verdin complex a odchudzanie

Dzień dobry mam nietypowe pytanie, a mianowicie dotyczące stosowania leku Verdin complex i kwestii odchudzania. Od zawsze byłam chuda, miałam wiecznie niedowagę, potem urodziłam dziecko z racji wieku przytyłam. Okazało się, że mam niedoczynność i prawdopodobnie insulinooporność. Nie mogę schudnąć, przed okresem wyglądam jak balon zauważyłam, że to co mi pomaga zgubić trochę kilo i przywrócić moją twarz do normalnego stanu(bez opuchlizny i pucułowatości) to Verdin complex. Jak to możliwe, że tylko po tym leku chudnę? No i jak długo mogę brać Verdin complex? Chciałabym zrzucić jeszcze kilka zbędnych kilogramów i wiele wskazuje na to, że tylko Verdin complex jest wstanie mi pomóc, chociaż nie bardzo rozumiem jak to jest możliwe. Czy mogę lek Verdin complex jeszcze trochę przyjmować czy może to wywołać jakieś niepożądane skutki uboczne? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam Panią,

przede wszystkim wspomniany przez Panią Verdin complexx jest suplementem diety a nie lekiem. Jego działanie skupia się na poprawie trawienia w ujęciu całościowym. Biorąc to pod uwagę skłaniałabym się raczej do zbadania swoich nawyków żywieniowych (ułatwić to może zapisywanie przez kilka dni dokładnie co i o której godzinie Pani spożywa - ułatwi to specjaliście analizę). Często bowiem istnieje problem zmiany nawyków żywieniowych w związku ze zmianą trybu życia - przy dziecku zdecydowanie trudniej o regularność posiłków, wysypianie się (niewyspany organizm łaknie cukrów prostych). Zmiany hormonalne również nie pomagają. Na początek proszę ustalić mniej więcej stałe pory pięciu posiłków dziennie, tak by jadać co 3 godziny oraz wypijać odpowiednią ilość wody - organizm któremu dostarcza się za mało wody zaczyna ją gromadzić w tkance podskórnej. Innym powodem może być wzrost poziomu estrogenów w stosunku do progesteronu występujący przed miesiączką. W celu ustalenia dobrze dobranej diety proponuję wizytę u dietetyka lub psychodietetyka. Specjalista pomoże w dobraniu diety tak, by opuchlizna, którą powoduje zatrzymana w organiźmie woda została wydalona.
Ponadto odpowiednio dobrane leczenie niedoczynności pomoże zmniejszyć jej przykre objawy i wraz z dobrze skomponowaną dietą powrócić do sylwetki zbliżonej do tej sprzed ciąży.
Dla zdrowia i lepszego samopoczucia warto wybrać się na basen, nie tylko ze względu na aktywność fizyczną ale także na cudowne właściwości wody - woda poprzez swą gęstość pomaga przedostać się wodzie nagromadzonej w warstwie podskórnej do krwiobiegu skąd już wolna droga do pozbycia się jej z organizmu ;)

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Klaudia Zasowska