Dlaczego z nosa wydobywa się przezroczysta wydzielina?

Od jakiegoś czasu gdy mam pochylona głowę w dół... czy to myje włosy czy po prostu pochyla głowę w dół - leci mi woda z nosa ... Jest przezroczysta leci kropelkami jak łzy... Jaka może być tego przyczyna ? Głowa mnie nie boli .. Nigdzie się nie uderzyłam. Mam również chrypkę ale nie boli mnie gardło.
KOBIETA, 41 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

występowanie przezroczystej wydzieliny z nosa może mieć różne przyczyny. Może świadczyć na przykład o alergii. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy nie miała Pani ostatnio kontaktu z czynnikami, które mogły wywołać uczulenie, np. pyłki.

Innym powodem opisanej dolegliwości może być infekcja wirusowa. Wodnisty katar jest jednym z pierwszych objawów choroby o takim charakterze.

Więcej na temat objawu, jakim jest nieżyt nosa można przeczytać w poniższym artykule - o czym świadczy kolor, wygląd wydzieliny, na co wskazuje. Serdecznie zachęcamy do lektury:

https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.