Dlaczego zabieg okazał się nieskuteczny?

Dzień dobry tydzień temu miałam wykonywany zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w okolice nosa.A dokładni lekarz podał kwas w celu zniwelowania garbka oraz w czubek nosa niwelując dołek. Dodatkowo w słupek nosa podał botoks aby podnieść końcówkę nosa. Po zabiegu nos zaczął puchnąć stał się tkliwy i zaczerwieniony. Po dwóch dniach od zabiegu opuchlizna zeszła a wraz z nią efekt prostego nosa. Nos wrócił do stanu wyjściowego, z przed zabiegu. Jednak leki ból przy dotyku jest do dzisiaj. Martwi mnie też fakt że czubek nosa jest cały czas zaczerwieniony (jak po opalaniu). Mam pytanie w związku z tym co poszło nie tak. Dodam że choruję na Hashimoto, ale jestem pod kontrolą lekarską. Agnieszka
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie ćwiczenia i dieta mogą okazać się skuteczne w moim przypadku?

Witam, mam 20 lat i postanowiłem wrócić do dawnej formy ale mam skłonność do przesadzania jeśli chodzi o ćwiczenia. Mam około 175cm wzrostu i ważę plus minus 70 kilo. Większość mojej tkanki tłuszczowej znajduję się na brzuchu w postaci uroczej oponki która mieści się w rękach. Jakie ćwiczenia i dietę poleciłby mi specjalista? Chciałbym w dobrym tempie wrócić do formy sprzed paru lat kiedy byłem dumny ze swojego kaloryfera a nie chcę się przy tym zamęczyć.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam,
Dieta przy aktywności fizycznej stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu i od Pana celu. Około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Jeżeli treningi są o późnych porach po treningu możemy zjeść już tylko twaróg z warzywami. Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie. Tak ogólnie to wygląda.
Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pana możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pan nie zauważyć postępów. Ważne, aby aktywność była systematyczna i sprawiała Panu przyjemność. Może Pan skorzystać z pomocy trenera lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pan bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pan dostosować je do własnych możliwości. Powinien Pan zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Proszę dokładnie prześledzić internet bo często przy ćwiczeniach jest błędna technika.

Jeżeli miałby Pan jeszcze pytania zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy terapia mogła okazać się nieskuteczna i wirus powrócił?

Witam. Mam 39 lat i dwa lata temu zakończyłem terapię nowymi lekami na WZW C. Oczywiście 12 tygodniowa terapia zakończyła się pomyślnie a po kolejnych trzech miesiącach badanie svr potwierdziło że wirusa niema. Pani doktor która prowadziła moją terapię powiedziała że jeśli badanie HCV RNA potwierdziło brak obecności wirusa to znaczy że go już niema i nie będzie tak jak to było we wcześniejszej terapii interferonowej rybawiryna. Po zakończonym leczeniu zrobiłem badanie fibroscanem i miałem wynik F2. Niewiem jak jest teraz bo dopiero za 2 tygodnie mam wizytę na fibroscan i wtedy dowiem się w jakim stanie jest moja wątroba. Piszę dlatego że mam pewne wątpliwości ponieważ od tygodnia strasznie mnie uciska z prawej strony a także boli czasami. Podobnie było kiedy się leczyłem i takie objawy mogły mieć miejsce. Czy terapia mogła okazać się nieskuteczna i wirus powrócił? Dodam że kilka dni temu wykonałem wszystkie badania z krwi, usg oraz ekg i wszystko było jak najbardziej wporzadku. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty