Długie i obfite krwawienia - co dalej?

Witam mam 28 lat I bardzo się  martwię otóż 14 lipca przyjęłam zastrzyk antykoncepcyjny na 3 miesiące. Jego działanie powinno ustać we wrześniu 2010. W listopadzie dostałam miesiączkę która była bardzo obfita nie mówiąc juz o grudniu kiedy trwała ona ponad 2 tyg. Udałam się  z tym do ginekologa wcześniej napomnę ze powiększyły mi się  piersi I przytyłam okres był z wielkim bólem brzucha oraz mięsistymi skrzepami lekarz zrobił usg ale nic nie wskazywało na cos złego wszystko było w jak najlepszym porządku (cyst) żadnych cyst, polipów itd. lekarz napomknął że mogła to być ciąża która skończyła się  poronieniem. Przepisał mi tabl. antykoncepcyjne (l***)(krwawiłam juz 16-17 dni przed pójściem do ginekologa) po 3 dniach nie było poprawy wiec przepisał mi tabl. M*** aby zatrzymać krwawienie, była poprawa na 3 dzień ale przestałam je brać ponieważ się  przeziębiłam całkiem dobrze i bałam się  interakcji z innymi tabl. , za dni zaczęłam krwawic I postanowiłam brać te tabl. oczywiście po rozmowie z lekarzem jest to 2 dzień a ja zaczęłam mocno krwawic nie czuje się  za dobrze Bo jestem chora i tracę dużo krwi staram się  brać żelazo. Nie wiem co mam robić mam ból brzucha I głowy proszę o pomoc zrozpaczona lilu2010

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę przyjmować żelazo, ponieważ z pewnością jest Pani co najmniej na granicy niedokrwistości z powodu utraty krwi. Należałoby też wykonać badanie morfologii krwi. Konieczne może być również przepisanie Pani preparatu hamującego krwawienie.

Myślę, że powinna Pani ponownie udać się do ginekologa. Trudno mi spekulować na temat możliwych przyczyn krwawienia, rozumiem że wykluczono mięśniaki macicy czy polip endometrialny. Najprawdopodobniej doszło do przerostu endometrium z powodu rozchwiania hormonalnego po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej i sytuacja z czasem unormuje się.

Pozdrawiam serdecznie!