Obfite krwawienie po kilku miesiącach brania tabletek. Co się dzieje?

Witam, od 7 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne - H***. Po stosunku, 2 tygodnie temu, zauważyłam malutkie plamki krwi wydobywające się z pochwy. Z każdym kolejnym dniem krwi było coraz więcej i teraz doszło do tego, że te krwawienia wyglądają jak zwyczajne krwawienie z odstawienia, mimo że ostatnią tabletkę z blistra wezmę dopiero za 4 dni. Nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Pierwszorazowe krwawienie z dróg rodnych podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji wymaga  moim zdaniem wizyty u ginekologa. Zwłaszcza, że pojawiło się ono po kilku miesiącach stosowania preparatu i jest, jak wynika z Pani opisu, obfite.