Długotrwała bolesność stopy a podwyższony poziom D-dimerów

witam od lipca meczy mnie bol lewej stopy. mialam juz konsultacje ortopedyczna laryngologiczna, ginekologiczna i stomatologiczna i wszystko jest ok dodatkowo rtg stopy, usg jamy brzusznej, rtg zatok i klatki piersiowej i rowniez wszystko ok. konsultacjereumatologiczna mialam rowniez. mam podejrzenie alergii i astmy. moje crp to 13,98 i ob 15 . moje pyt od czego moga byc tak zwiekszone wyniki ? d - dimery 625 zakrzepica wykluczona w badaniu doppler. dodam ze w rodzinie jest cukrzyca

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom OB jest prawidłowy, CRP nieznacznie podwyższony. Z zamieszczonego opisu wynika, że miała Pani wykonane liczne badania dodatkowe, a ponadto konsultowała się Pani z wieloma specjalistami. W takiej sytuacji tym trudniej postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę w ramach porady internetowej. Sugeruję jednak oznaczenie kwasu moczowego pod kątem dny moczanowej.