Do jakiego lekarza należy się udać w związku z szybkim biciem serca i mrowieniem kończyn?

W pozycji leżącej moje serce zaczyna bić szybciej i pracować ciężej, do tego w rękach i nogach pojawia się ból i mrowienie. Przez to mam ogromne problemy ze snem i po każdej nocy jestem wyczerpany i bolą mnie kończyny . Do jakiego lekarza się udać i jakie badania zrobić?

A co się dzieje w Pana życiu ??? Jaka praca, stresy, sytuacja domowa?? Jaka ogólna forma fizyczna i psychiczna ?? Ciśnienie krwi ?? Obecnie wszyscy w stresie z powodu pandemii, izolacji, kłopotów z pracą....Pisze Pan : " W pozycji leżącej moje serce zaczyna bić szybciej i pracować ciężej, do tego w rękach i nogach pojawia się ból i mrowienie. Przez to mam ogromne problemy ze snem i po każdej nocy jestem wyczerpany i bolą mnie kończyny ."

Może to wskazywać na problemy nerwicowe, stresowe. Warto zrobić badanie EKG serca; , zgłosić się do Lekarza rodzinnego ! Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana teżpełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog