Do jakiego lekarza się udać z tymi problemami?

Dzień dobry. Mam 22 lata w tym roku. W zeszłym roku w kwietniu skończyłam brać kuracje izotekiem. A we wrześniu terapie hormonalna antykoncepcyjna (jeanine). Niestety miesiąc temu (pod koniec stycznia) zaczął wracać trądzik. Oprócz tego cykle miesiączkowe są bardzo nieregularne ( 60/70 dni). Chciałabym raz na zawsze pozbyć się tych problemów i nie wiem do jakiego lekarza już się udać czy do dermatologa/ ginekologa/ endokrynologa. Żeby wreszcie ktoś pomógł a nie przepisał leki tylko

Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości zalecam skonsultować z lekarzem rodzinnym, który przekieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, aby wyeliminować te dolegliwości.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku nawracających zmian skórnych należy w pierwszej kolejności skontaktować się ze specjalistą dermatologii, który po zleceniu szczegółowej diagnostyki będzie mógł zaproponować odpowiednie formy leczenia.

Trądzik może pojawiać się pod wpływem wielu różnych czynników. Bez kompleksowych badań nie można więc wykluczyć, że przyczyną tych dolegliwości są zaburzenia hormonalne. W tym przypadku należałoby więc skonsultować się dodatkowo z lekarzem endokrynologii. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie szczegółowych badań hormonów. Dopiero na ich podstawie lekarz będzie mógł pokierować Pani dalszym leczeniem. Trzeba pamiętać o tym, że leczenie trądziku może trwać przez dłuższy czas i czasami pacjent musi uzbroić się w cierpliwość.

Z pytania wynika, że występują u Pani również nieregularne cykle miesiączkowe. Mogą być one wynikiem zarówno problemów na tle endokrynologicznym, jak i innych schorzeń. Pomocne w zdiagnozowaniu tego problemu może być usg narządów rozrodczych.

Więcej szczegółowych informacji na temat zarówno przyczyn i leczenia trądziku jak również problemów z cyklem miesiączkowym może Pani znaleźć w artykułach opublikowanych na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-tradziku

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

W wolnej chwili zachęcamy Panią również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów serwisu na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-mozna-wykonac-w-przypadku-uciazliwego-tradziku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kuracja-izotekiem-mogla-wplynac-na-zaburzenia-cyklu-miesiaczkowego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-krosty-po-kuracji-nadal-sie-pojawiaja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.