Do jakiego lekarza udać się po wyjściu z OZT?

Witam moja mama leży w szpitalu od 4 dni na ozt, jutro ma wyjść do domu, lecz nadal czuje ból w brzuchu. Miała mieć operację usunięcia kamieni lecz ze względu na jej problemy kardiologiczne została wykluczona. Moje pytanie brzmi do jakiego specjalisty mamy się udać po wyjściu ze szpitala. Gdzie szukać pomocy. Może laparoskopia byłaby wyjściem. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim mama powinna być pod opieką gastroenterologa. Ewentualną możliwość wykonania laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego należy skontaktować w poradni chirurgicznej szpitala, w którym takie zabiegi są wykonywane.