Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy będę mógł znowu jeść kotlet schabowy?

Miałem dwa razy OZT spowodowane kamicą żółciową. Przy drugim zostało wykonane ECPW. Przy pierwszym OZT, po wypisie ze szpitala (9 dni w szpitalu), CRP miałem około 18 mg/l, kiedy parę dni wcześniej przy kroplówkach łącznie z antybiotykiem, CRP miałem około 150 mg/l (apogeum). Pani Gastroenterolog powiedziała mi, że trzustka się wygrzebała z tego. Na rezonansie brak niepokojących ognisk zapalnych. Jednak to nie koniec. Przy drugim OZT (miesiąc po pierwszym) z ECPW, po wypisie ze szpitala (6 dni w szpitalu), CRP miałem około 24 mg/l, kiedy dobę wcześniej wynosiło 66 mg/l - najwyższa odnotowana wartość przy drugiej wizycie w szpitalu (spadek prawie trzykrotny), też były kroplówki, ale bez antybiotyku i bez rezonansu. Po drugim OZT z CRP = 24 mg/l wyszedłem w piątek do domu, by pilnie w poniedziałek mieć zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Dzień przed cholecystektomią (poniedziałek), CRP miałem niecałe 6 mg/l (spadek przez weekend 4-krotny), więc zabieg został wykonany laparoskopowo. Czy po takich spadkach wartości CRP, zabiegu wykonanemu laparoskopowo, mogę wywnioskować, że trzustka wygrzebie się ponownie i wróci do formy sprzed wystąpienia dwukrotnego OZT? Jestem cały czas na diecie adaptacyjnej, ale jestem ciekaw, czy i kiedy będę mógł znowu zjeść czasem kotlet schabowy i po pracy napić się puszki piwa? Obecnie czuję się bardzo dobrze. Po zabiegu jest rewelacyjnie bez żadnych dolegliwości bólowych w jamie brzusznej. Niecałe dwa tygodnie bez pęcherzyka jestem. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Sugeruję ostrożność w modyfikacjach w diecie , najlepiej po konsultacji z gastroenterologiem , potrzeba kilku tygodni aby trzustka się zregenerowała, tyczy się też to alkoholu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy