Do jakiego lekarza udać się w przypadku otyłości oraz PMS?

Witam. Przez ostatnie dwa lata, z nieistotnego teraz powodu,bardzo zaniedbałam swoje zdrowie. Cierpię na znaczną otyłość. 3 lata temu wykryto u mnie insulinooporność, 4 lata temu niedoczynność tarczycy. Często mam bóle głowy i bóle podbrzusza. Chciałabym znowu zacząć dbać o zdrowie, ponieważ od kilku miesięcy mam zaburzenia miesiączkowania (np. jeden cykl bardzo skąpe a inny obfite, do tego okres spóźnia mi się często nawet 3-4 tygodnie). Oprócz tego bardzo daje się we znaki PMS, zarówno pod względem dolegliwości bólowych jak i psychicznych. Do jakiego lekarza powinnam się udać w pierwszej kolejności? Jakie badania wykonać? Proszę o pomoc.

Dzień dobry. W opisanym przypadku powrót do zdrowia warto zacząć od konsultacji z dobrym ginekologiem, który w oparciu o wywiad zleci Pani badania i pokieruje do innych specjalistów (diabetologa i/lub endokrynologa). W przypadku leczenia otyłości, niezależnie od etiologii, nie zaszkodzi konsultacja z dietetykiem. Pozdrawiam!