Jak zacząć walczyć z otyłością?

Mam 34 lata, 164 wzrostu - waga sięgnęła 115 kreski - moja aktywność fizyczna aktualnie jest prawie zerowo - bo szybko się meczę - chodzę dwa razy na aquafitness. Odchudzam się  w zasadzie od zawsze - parę razy udało mi się zrzucić sporo kilogramów jednak później one wracały podwojone lub potrojone w efekcie jojo na skutek moich zaniedbań. Moja mama ma lekką nadwagę, babcia była otyła. Byłam u lekarze, brak jest jakich chorobowych przesłanek to tylko moje żarcie doprowadziło mnie to tego co teraz jest Standartowo jem tak: 3 łyżki stołowe samodzielnie zrobionego musli +musli, później owoc, serek waniliowy z bakaliami, jakieś słodycze (ciastka, wafle itp), owoce, zupę, chleb z wędlina - największymi moim problemem sa słodycze w których nie mam umiaru. Nie lubię gazowanych napojów, kawę pije 3 razy dziennie. Na razie nie choruje przewlekle.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskaźnika BMI występuje u Pani otyłość trzeciego stopnia. Koniecznie należy niezwłocznie wdrożyć działania, które będą miały na celu utratę masy ciała. Taki stopień otyłości jest bardzo groźny dla zdrowia i życia. Powinna Pani udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Po wykluczeniu podłoża chorobowego otyłości powinna Pani otrzymać skierowanie do lekarza dietetyka. Dobra dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną oraz duża motywacja powinny odnieść zamierzony skutek w postaci utraty zbędnych kilogramów.