Czy witamina D pomogłaby w walce z otyłością?

Dzień dobry. Mam dwójkę dzieci syn ma 9 lat 146 cm wzrostu i 51kg, córka ma 2 lata i 4 miesiące 95 cm wzrostu i 19.5 kg. Obydwoje mają nadwagę. Czy witamina D pomogła by w walce z otyłością? Dziękuje za odpowiedź

Witam. Niedobory witaminy D rzeczywiście mogą występować u osób z nadwagą. Ale żeby przekonać się czy są jej brak, przed suplementacją trzeba wykonać badanie na jej zawartość w organizmie.. Suplementacja w ciemno może spowodować szkodliwe dla zdrowia skutki. Przede wszystkim trzeba u dzieci zwiększyć aktywność fizyczną i stopniowo wyeliminować produkty, które sprzyjają tyciu, czyli: słodycze, słone przekąski, słodkie napoje. Musicie Państwo zredukować nadmiar kilogramów, a uzupełniona wit. Nawet jeśli jest jej niedobór niestety sama tego nie zrobi.

Witam,

niestety nie. W przypadku Pani dzieci konieczne wydaje się ustalenie diety dla całej rodziny tak, aby dzieci nie tyły więcej, a powoli wyrastały z nadmiernej masy ciała.

Produkty typu fast food, parówki, frytki, słodkie napoje, słodkie jogurty i serki, a także słodycze są do natychmiastowego wyeliminowania z rodzinnej lodówki.

Uda się to Pani jeśli zasadom zdrowego odżywiania podda się cała rodzina. Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów również dla dzieci: www.facebook.com/FoodDiet