Czy stres może sprzyjać otyłości?

Witam mam takie pytanie czy stres na wpływ na tycie jestem przy kości i bardzo bym chciała schudnąć lecz nic nie pomaga

Dzień dobry!

Tak, stres niekorzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Może też znacząco utrudniać stosowanie się do zaleceń dietetycznych.
Aby określić przyczyny, dla których trudno Pani schudnąć, konieczna jest jednak dłuższa rozmowa, szczegółowe przeanalizowanie sposobu odżywiania, stylu życia i aktywności ruchowej. Być może warto także przeprowadzić badania diagnostyczne - np. poziomu hormonów.

Pozdrawiam!

Witam,

tak, jak najbardziej. Stres to u kobiet główna przyczyna zajadania, a więc i tycia. Zachęcam do kontaktu z dietetykiem, który dobierze Pani dietę odchudzającą oraz z psychologiem, który specjalizuje się w motywowaniu kobiet do działania. Bardzo ważne jest radzić sobie tak ze stresem, aby nie rozładowywać tego przy lodówce.

Zapraszam do nas. Mamy taki zespół

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet