Czy walczyć o swoje małżeństwo?

Mamy po 25 lat, od 2 lat jesteśmy małżeństwem, mamy półtoraroczne dziecko. Mniej więcej 5 miesięcy temu znalazłam u męża w telefonie SMS-y od tamtej kobiety, żeby do niej koniecznie zadzwonił, że musi mu coś ważnego powiedzieć. Mąż wytłumaczył, że to tylko żarty, SMS-y. Później był spokój, nasze wspólne wczasy i kolejny SMS, tym razem od mojego męża do niej: "Jesteś piękna, kocham cię". Powiedział, że tym razem to pisał w imieniu kolegi. Znowu spokój i okazuje się, że jednak mają kontakt ze sobą. Powtarza jednak, że nic ich nie łączy, że kocha tylko mnie, ale nie sypia ze mną, nie okazuje uczuć, przy każdej awanturze na ten temat wychodzi z domu i nie ma go kilka dni. Nie wiem, co mam robić, nie daję sobie z tym rady. Kocham go, ale mnie zranił.

KOBIETA ponad rok temu

Można odnieść wrażenie, że Państwa związek przechodzi poważny kryzys. Byłoby z korzyścią dla dziecka, gdyby nie było świadkiem burzliwych rozmów na ten temat. Wychodząc nieoczekiwanie z domu na kilka dni, pozostawiając Panią z dzieckiem w niepewności, Pani mąż może podważyć zaufanie do siebie jako małżonka i ojca. Proszę się zastanowić, co stanowi o wartości tego związku i męża jako partnera. Można również wziąć pod uwagę terapię par.