Do jakiego lekarza jeszcze powinnam się udać?
Witam, mam 29 lat, od 3 miesiący mam nudności o różnych porach dnia najbardziej nasilają się wieczorem i w nocy, dodatkowo mam zawroty głowy i bóle głowy z tyłu a także często mi się odbija. Wyniki z krwi są idealne, tomografia głowy nic nie wykazała, rtg kręgosłupa szyjnego też w porządku,usg jamy brzusznej też w porządku,neurolog też nie stwierdził żadnych nieprawidłowości tak samo laryngolog i ginekolog. Do jakiego lekarza jeszcze powinnam się udać?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
przyczyn nudności jest bardzo wiele, gdyż objaw ten nie jest przypisany do jednej jednostki chorobowej. Nudności pojawiają się zarówno w przypadku chorób układu pokarmowego, układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, jak i chorób endokrynologicznych.
Mdłości nasilające się wieczorami i nocą mogą być związane z trawieniem. Może warto więc przeanalizować jadłospis i skonsultować go z dietetykiem. O powiązaniu dolegliwości z układem pokarmowym świadczy również częste odbijanie, więc nie zaszkodzi również wizyta u gastroenterologa.
Inną przyczyny mdłości, którym towarzyszą bóle i zawroty głowy może być migrena. W tym przypadku zaobserwować można również nadwrażliwość na bodźce (dźwięk, zapach, światło) czy też łzawienie oczu. Jak odróżnić migrenę od zwykłego bólu głowy przeczyta Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/7-objawow-ze-to-nie-zwykly-bol-glowy-tylko-migrena.
Być może pomocny będzie również artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.