Do jakiego lekarza jeszcze powinnam się udać?

Witam, mam 29 lat, od 3 miesiący mam nudności o różnych porach dnia najbardziej nasilają się wieczorem i w nocy, dodatkowo mam zawroty głowy i bóle głowy z tyłu a także często mi się odbija. Wyniki z krwi są idealne, tomografia głowy nic nie wykazała, rtg kręgosłupa szyjnego też w porządku,usg jamy brzusznej też w porządku,neurolog też nie stwierdził żadnych nieprawidłowości tak samo laryngolog i ginekolog. Do jakiego lekarza jeszcze powinnam się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn nudności jest bardzo wiele, gdyż objaw ten nie jest przypisany do jednej jednostki chorobowej. Nudności pojawiają się zarówno w przypadku chorób układu pokarmowego, układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, jak i chorób endokrynologicznych.

Mdłości nasilające się wieczorami i nocą mogą być związane z trawieniem. Może warto więc przeanalizować jadłospis i skonsultować go z dietetykiem. O powiązaniu dolegliwości z układem pokarmowym świadczy również częste odbijanie, więc nie zaszkodzi również wizyta u gastroenterologa.

Inną przyczyny mdłości, którym towarzyszą bóle i zawroty głowy może być migrena. W tym przypadku zaobserwować można również nadwrażliwość na bodźce (dźwięk, zapach, światło) czy też łzawienie oczu. Jak odróżnić migrenę od zwykłego bólu głowy przeczyta Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/7-objawow-ze-to-nie-zwykly-bol-glowy-tylko-migrena.

Być może pomocny będzie również artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.