Do jakiego lekarza udać się w przypadku trzęsienia rąk?

Cześć mam 22 lata od dzieciństwa w domu często ojciec się awanturował . I miałam od małego problem z trzęsieniem się rąk gdy się stresowałam najczęściej odrazu podnosiło mi się ciśnienie i czułam poprostu jak pulsuje mi w głowie straszne odczucie . Myślałam ze z czasem mi to samo przejdzie ale niestety mam 22 lata a mam ciagle te same problemy. Bardzo utrudnia mi to w funkcjonowaniu nie potrafię nad tym zapanować . Nawet jak jestem na zwykłej kolacji to tak mi się ręce trzęsą ze nie dam rady nawet kieliszka wziąć do ręki . Już straciłam jakakolwiek szanse ze może się to zmienić . Bardzo prosiłabym o jakakolwiek radę do jakiego lekarza mogę się udać albo może są jakieś lekarstwa na takie objawy .

Witam! Obraz jaki Pani przedstawiła najbardziej odpowiada zaburzeniom nerwicowym i najlepiej proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Zbadają, ocenią poziom lęku i zaproponują odpowiednie postępowanie: Najwłaściwsza będzie psychoterapia z ew. wsparciem, odpowiednio dobranymi lekami p/lękowymi (takie, które nie zaburzają normalnego życia). Pozdrawiam W. Łuczkowski.