Do jakiego lekarza udać się z czerwono-białawą skórą w odbycie i wokół niego?

Witam! Chyba cierpię na grzybicę odbytu. Co prawda nie swędzi mnie, ale czasem pojawia się czerwono-biaława skóra w odbycie oraz wokół niego. Nie jestem pewna, do jakiego lekarza się z tym udać. CZY DO PROKTOLOGA? Dodatkowo czy musiałabym przejść w tym kierunku jakieś konkretne badania, by stwierdzić czy to na pewno grzybica, czy wystarczy zwykła kontrolna wizyta? Pytam, bo cierpię na to już od dobrych kilku lat i nie wiem czy np. nie przerzuciła się na inne wewnętrzne narządy. Czy to możliwe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności należy zgłosić się do proktologa. Po badaniu lekarz będzie w stanie powiedzieć więcej na temat schorzenia i zaproponuje leczenie.