Do kogo się udać w celu diagnostyki ginekomastii?

Byłem w przychodni, to mi lekarka powiedziała, że to okres dojrzewania, a byłem 4 lata temu. Niedawno byłem znowu i powiedziała to samo, więc chciałbym się poradzić innego specjalisty. Do kogo mam się udać z ginekomastią, żeby postawił diagnozę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ginekomastia związana jest z patologicznym rozwojem gruczołowej tkanki piersiowej charakterystycznej dla kobiet. U młodych chłopców bardzo często ustępuje samoistnie po okresie dojrzewania. Najczęstszą przyczyną ginekomastii, która ustępuje samoistnie, są wahania hormonów. Do innych przyczyn należą zaburzenia tarczycy, niewydolność nerek oraz działanie leków. Odpowiednim specjalistą do diagnostyki przyczyn problemu będzie endokrynolog dziecięcy.