Dobór odpowiedniej poduszki dla 3-latka

Czy 3 letnie dziecko powinno spać na płaskiej poduszce, czy na grubszej? Jak jest lepiej dla kręgosłupa dziecka?

Dziecko bez poduszki powinno spać do 2 roku życie , gdyż głowa małego dziecka jest stosunkowo duża , a mięśnie szyi dość słabe co utrudnia swobodne ruch głowy i często powoduje przykurcze jednostronne mięśni. W przypadku 3 letniego dziecka można zastosować poduszkę ale nie za wysoka , jeśli dziecko nie upomina się o poduszkę jak najdłużej niech śpi na płaskim to dobrze wpływa na odcinek szyjny kręgosłupa, natomiast jeśli jest taka potrzeba można zaopatrzyć się w profilowane poduszki dla dzieci z przodu płaskie z tyłu wyższa.