Dodatkowe zabezpieczenie w wyniku stosowania antybiotyku przy antykoncepcji hormonalnej

Witam! Otoz bralam.antybiotyk 3 dniowy, ktory obniza skutecznosc antykoncepcji. Czy zatem musze sie zabezpieczyc dodatkowo przez 7dni od zazycia ostatniej tabletki antybiotyku czy ostatniego dnia jego dzialania. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zgodnie z zaleceniami producenta tabletek dostępnych w ulotce. Bez podania dokładnej nazwy tabletek nie można się wypowiedzieć.