Dodatni odczyn Waalera-Rosego i zmiany na skórze dziecka

Witam zrobiłam 7 letniej córce badanie wallera rosse wyszedł dodatni , czekamy na wizytę u reumatologa . Co jakis czas na rękach , nogach , twarzy wyskakuja jej bąble z obrzękiem i bolą , czy to może byc spowodowane dodatnim wynikiem ? że układ imunologiczny jest słaby.dodam jeszcze że córka ma niedoczynność tarczycy bierze eutyrox .pozdrawiam i czekam na odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem schorzeń układowych. Zdecydowanie powinna Pani cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty reumatologa, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.