Dokuczliwa gula w gardle i trudności w oddychaniu

Witam. Mam 21 latk i od dłuższego czasu dokucza mi jakas gula w gardle malo komfortowe to jest sprawia trudnosci w oddychaniu połykaniu a przy jedzeniu wywoluje ból w klatce piersiowej oraz wrazenie ze jakies resztki jedzenia sie tam zatrzymuja. Co to moze byc? Do jakiego lekarza sie udac lub jakie badania wykonac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być np powiększone migdałki, powiększona tarczyca czy uchyłek przełyku. Radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po badaniu zdecyduje gdzie Cię dalej skierować.
Pozdrawiam