Dostałam biegunki i nie zażyłam dodatkowej tabletki, a teraz nie dostałam okresu - czy to ciąża?

Witam, proszę o fachową poradę ponieważ jestem cała w nerwach. W 2 tygodniu wzięłam tabletkę a po niecałych 3 godzinach wystąpiła biegunka. Nie zażyłam dodatkowej tabletki! Resztę opakowania wzięłam normalnie. Mam 18 lat. Kochaliśmy się z chłopakiem przez okres 7 dni z prezerwatywą (w sumie ze 3 razy) jednak jeden raz był taki, że kiedy doszedł w prezerwatywie zdjął ją (wytarł penisa może mało dokładnie ale to zrobił) i kochaliśmy się dalej. Po 7 dniach kochaliśmy się bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Okres powinnam dostać w sobotę wieczorem. Jest wtorek wieczorem. Bardzo martwi mnie też to, że nie mam żadnych objawów "przed okresowych" bolące piersi, brzuch, itd. które zawsze miałam. Czy jest taka możliwość, żebym była w ciąży? Boję się...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W tej sytuacji mogło dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Stosowane dodatkowe zabezpieczenie zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę. Jednak ze względu na brak krwawienia z odstawienia należy ją wziąć pod uwagę. Dlatego powinna Pani wykonać test ciążowy.

Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam